AktualnościPuchar Skalara

Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar SKALARA

W ramach propagowania sportu pływackiego wśród dzieci i młodzieży, 15 października br. na pływalni SKALAR OSiR URSUS odbyły się zawody pływackie o Puchar SKALARA. Po raz pierwszy w Ursusie byliśmy świadkami zawodów, na które zostały zaproszone kluby pływackie z całej Polski. Organizatorami imprezy byli: Urząd Dzielnicy Warszawa URSUS, Uczniowski Klub Sportowy SKALAR oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzielnicy URSUS. Do udziału zgłosiło się ponad 200 zawodników z 17 klubów.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Dzielnicy Ursus Pan Wiesław Krzemień. Specjalnymi gośćmi obok Burmistrza byli również Zastępca Burmistrza Pan Jacek Duchnowski i Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Pan Sławomir Luliński, którzy podobnie jak Burmistrz dekorowali zwycięzców.

Wśród wielu znakomitych rezultatów, poprawionych rekordów życiowych, należy podkreślić wyniki uzyskane przez 14-letnią Nikolę Petrykę (UKS SKALAR Warszawa) i 13-letnią Aleksandrę Przybysławską (MKS Wodnik Radom), które uzyskały identyczny czas 1:01.75 na 100 m stylem dowolnym.

Kolejne najwartościowsze rezultaty to: 2:33.99 Pauliny Nogaj (MKS Wodnik Radom) oraz 2:36.94 Pauliny Nockiewicz (UKS SKALAR Warszawa) na 200 m stylem zmiennym.

Wśród chłopców najlepsze wyniki osiągnęli 14-latkowie: Jakub Fedorowicz (MKS Wodnik Radom) oraz Wojciech Kaźmierczak (UKS Kapry-Armexim Pruszków) na 100 m stylem klasycznym i 200 m stylem zmiennym. Równie dobrym występem na zawodach może pochwalić się Jan Zuchowicz (UKS SKALAR Warszawa), zwycięzca wśród 13-latków na 100 m stylem klasycznym.

Również pozostali zawodnicy gospodarzy uzyskali znakomite rezultaty i miejsca medalowe. Złote medale zdobyli: Bianka Gaszkowska (100 m st. motylkowym), Maksymilian Sternik (50 m st. klasycznym), Nikola Petryka (100 m st. grzbietowym) i Jan Zuchowicz (200 m st. zmiennym). Srebrnymi medalistami zostali: Paulina Nockiewicz (100 m st. dowolnym), Michał Walentynowicz (100 m st. motylkowym i 200 m st. zmiennym), Zofia Sajecka (100 m st. grzbietowym) oraz Maksymilian Sternik (100 m st. zmiennym). Brązowe medale zdobyli: Maciej Rybiński (100 m st. dowolnym), Ilona Białecka (100 m st. klasycznym) i Bianka Gaszkowska (100 m. st. grzbietowym).

Nie można pominąć sukcesów pozostałych zawodników UKS SKALAR Warszawa: Julii Łuczak, Karoliny Ostojskiej, Julii Górskiej, Marty Frelian, Anny Wawszczak, Stanisława Mieszkowskiego, Bartosza Palimonki, Błażeja Wańkowicza. Cała ta grupa znalazła się wśród zawodników uzyskujących najlepsze wyniki na poszczególnych dystansach w swoich kategoriach wiekowych. Gratulujemy zawodnikom i ich trenerom – z Arturem Przywarą jako trenerem koordynatorem na czele.

Najlepsi w klasyfikacji punktowej zawodnicy oprócz medali za poszczególne konkurencje otrzymali ozdobne patery, a ich trenerzy szklane trofea z pamiątkowym grawerunkiem. Nagrody i dyplomy zostały ufundowane przez Urząd Dzielnicy Warszawa Ursus (powierzenie zadania publicznego), OSiR Ursus, Uczniowski Klub Sportowy Skalar oraz sponsorów: Benefit Systems S.A. i Vision Express. Dziękujemy!