AktualnościMistrzostwa Polski

SUKCESY NASZYCH ZAWODNIKÓW

Uczniowski Klub Sportowy SKALAR może pochwalić się kolejnymi sukcesami sportowymi. Nasi młodzi pływacy uczestniczyli w marcu br. w Mistrzostwach Polski Juniorów w różnych kategoriach wiekowych.

W rozgrywanych w Olsztynie Mistrzostwach Polski 14-latków uczestniczyło 7 naszych zawodników – Julia Górska, Kasia Małek, Jakub Kupczak, Staś Mieszkowski, Patryk Średniawa, Filip Strzelczyk i Wojtek Rzeszotarski.

Ciężka pracy włożona na treningach pod okiem trenera Artura Przywary skutkowała licznymi sukcesami i rekordami życiowymi. Na podkreślenie zasługują wyniki Julii Górskiej, która zakwalifikowała się do finału „A” na 200 m stylem motylkowym na miejscu 10 i dwukrotnie do finału „B” (50 m i 100 m mot.). W zawodach startowało blisko 600 zawodników ze 136 klubów z całej Polski.

Na Mistrzostwach 15-latków rozgrywanych w Gliwicach zaprezentowała się dwójka naszych reprezentantów (Ania Wawszczak i Błażej Wańkowicz) wśród prawie 500 zawodników z 124 klubów. Obydwoje uzyskali rekordy życiowe, a Błażej Wańkowicz trzykrotnie wystąpił w finałach „B”, plasując się ostatecznie na 10 miejscach w kraju na 50 m i 200 m stylem motylkowym.

W Gorzowie Wlkp. rozgrywano Mistrzostwa Polski 16-latków. Nasz klub reprezentowało 4 zawodników (Janek Zuchowicz, Michał Walentynowicz, Bartosz Palimonka, Maciej Rybiński) i 2 zawodniczki Zofia Sajecka i Ilona Białecka), a startowało ponad 300 sportowców ze 103 klubów.

Najlepsze rezultaty osiągnęła Zofia Sajecka – trzykrotna uczestniczka finałów „A”. Zosia zajęła dwa razy 5 miejsca w Polsce na 100 m i 400 m stylem zmiennym oraz 6 miejsce na 200 m stylem zmiennym.

5 miejsce w finale „A” na 200 m stylem klasycznym zajął również Jan Zuchowicz, który ponadto trzykrotnie wystąpił w finałach „B” Mistrzostw. Z kolei Michał Walentynowicz jest 8 zawodnikiem w Polsce na dystansie 200 m st. motylkowym.

Wysoką formę zaprezentowała również nasza dwójka na Mistrzostwach Polski Juniorów 17- i 18-letnich. Wojciech Kaźmierczak, wśród 350 zawodników ze 115 klubów z całej Polski, był bliski brązowego medalu na 200 m stylem zmiennym (4 czas eliminacji), ostatecznie zajmując 6 miejsce w finale zawodów. Ponadto trzykrotnie zakwalifikował się do finałów „B” Mistrzostw Polski.

Nasi młodsi zawodnicy w kategorii 12- i 13-latków dzielnie podążają pod czujnym okiem trenera Michała Żurka za starszymi kolegami. Medalistami Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików w tej kategorii wiekowej zostały: Klara Bujak (2 złote i 1 srebrny medal) oraz Anna Bochenek (2 srebrne medale).

Gratulujemy sukcesów młodym sportowcom i życzymy wytrwałości w czasie treningów oraz uzyskiwania coraz lepszych wyników w dalszej karierze!

Informujemy o możliwości dołączenia do naszych młodych sportowców – kolejny nabór odbędzie się już we wrześniu 2014 r. wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Zapraszamy!