Aktualności

ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI 15-LATKÓW

W dniach 01-03 marca 2013 r. w Dębicy odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski 15-latków, w których  wzięło udział 423 zawodników i zawodniczek z 110 klubów z całej Polski. UKS Skalar reprezentowali: Ilona Białecka, Zosia Sajecka, Batosz Palimonka, Maciej Rybiński, Michał Walentynowicz i Janek Zuchowicz.

Bohaterem został Janek Zuchowicz, który zdobył trzy medale! Został Mistrzem Polski na dystansie 100 metrów stylem klasycznym, Wicemistrzem na dystansie 50 metrów stylem klasycznym, oraz stanął na trzecim stopniu podium w wyścigu na dystansie 200 metrów stylem zmiennym!

Medalistką Mistrzostw Polski została także Zosia Sajecka, która wywalczyła brązowy medal na dystansie 200 metrów stylem zmiennym.

Świetny występ zaliczył Michał Walentynowicz, który potwierdził, iż należy do najlepszych „delfinistów”. Był piąty w wyścigu na dystansie 100 metrów i szósty na 200 stylem motylkowym.

Pozostali zawodnicy również dobrze zaprezentowali się na zawodach znacznie poprawiając rekordy życiowe.
Sztafeta męska w składzie Jan Zuchowicz, Michał Walentynowicz, Maciej Rybiński i Bartosz Palimonka dzielnie walczyła w wyścigu 4 x 200 dowolnym wchodząc do finału na 8 miejscu.

W klasyfikacji klubów UKS Skalar zajął 14 miejsce, co potwierdza, że pomimo ogromnej konkurencji w kraju, nasi 15-latkowie ciągle należą do czołówki!